HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Kocaeli Üniversitesi-Teknik Eğitim Fakültesi 1992 yılında 3837 sayılı yasa ile kurulmuştur. Fakültemiz 1993-1994 akademik yılında öğrenci alarak eğitim-öğretime başlamıştır. Fakültemizde 4 yıllık lisans eğitimi yapılmakta olup, Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi, Elektrik Eğitimi ve Makine (Otomotiv) Eğitimi olmak üzere üç bölüm yer almaktadır. Bölümlerimiz birinci ve ikinci öğretim programlarına sahiptir. Ayrıca, bu bölümler tarafından Fen Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı olarak Yüksek Lisans ve Doktora programları da yürütülmektedir.

Fakültemiz lisans mezunları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen olarak atanabilmekle birlikte özel sektörde de iş bulabilmektedirler. Lisansüstü eğitim alan öğrencilerimiz ise, özel sektörde çalışabilmekte, bunun yanında üniversitelerde öğretim elemanlığı görevi de alabilmektedirler.

Fakültemiz modern binasında, ileri teknolojilerle donatılmış derslik, laboratuvar ve atölyelerde deneyimli akademik kadrosu ile öğrencilerimize en iyi eğitim-öğretim hizmetini sunmaya çalışmaktadır. Fakültemiz, öğretim elemanlarının yürütmekte olduğu birçok proje ve Ar-Ge çalışmalarıyla kendi alanında öne çıkmış fakülteler arasında yer almaktadır.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors